OK, jest tu lekcja biznesu … ale zaczęła się w kilka lat temu, kiedy pojechałem na urlop do rodziny…

Wstrzykiwanie trucizny do mózgu

Kocham rodzinę, kocham wujków i ciocie. Jestem trochę idealistą i wierzę, że ewoluujemy jako gatunek na wiele dobrych sposobów. Jednak na tym świecie są zachowania, które mogą być smutne, przygnębiające i dezorientujące.

Było dla mnie niesamowite, że podczas każdego świątecznego posiłku, cała rodzina jedząc, patrzyła się w telewizor?! Wszyscy w domu siedzieli i oglądali wiadomości!!! Oczy przyklejone do telewizora. Przy stole byli też rodzice z małymi dziećmi.

Cała rodzina siedziała tam, pozwalając telewizorowi umieszczać w swoich głowach te okropne, dramatyczne, zdeprawowane obrazy – mówię o każdych wiadomościach. Wyglądało to trochę tak, jakby ktoś podszedł do nich i zapytał: „Czy chciałbyś, żeby jakaś trucizna została wstrzyknięta do twojego mózgu?” … a odpowiedź brzmiała „tak, proszę, daj mi dodatkową dawkę” …

To z pewnością nie jest dobry sposób na rozpoczęcie szczęśliwego, produktywnego dnia

Jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek … bez względu na to, czy to w twoim życiu osobistym, czy zawodowym, należy strzec swojego mózgu, tego, co w niego wkładasz … i tego, co pozwalasz innym w niego włożyć.

Jeśli umieszcza się truciznę w swoim mózgu, otrzymuje się truciznę wydobywającą się z mózgu.

Dlaczego należy wystrzegać się wstrzykiwania trucizny do mózgu

Jest wielu ludzi, którzy nienawidzą swoje życia. Jest wielu ludzi, którzy próbowali coś zrobić i nie osiągnęli zamierzonych rezultatów. Jest jeszcze więcej osób, którzy chcieliby spróbować, ale boją się zrobić pierwszy krok.

Co Inni Sobie Pomyślą

Kiedy zaczniesz robić coś nowego w twoim życiu, to naturalne, że wiele osób z twojego otoczenia będzie o tobie mówić. Jedni lepiej, inni wcale nie 🙂 Zasadniczo łatwiej jest ludziom próbować cię zniszczyć, niż samodzielnie starać się coś zrobić, aby stworzyć jakąś wartość dla świata.

I przy okazji chcę wspomnieć tutaj – nie ma nic złego w niepowodzeniu. Nie udało mi się wiele rzeczy. Niepowodzenie jest problemem tylko wtedy, gdy uznasz go za trwały i nie spróbujesz ponownie lub jeśli obwiniasz innych ludzi o własne niepowodzenia.

Jeśli zwracasz uwagę na tych ludzi, wstrzykujesz do mózgu truciznę, tak samo, jakbyś gapił się w telewizor, mając nadzieję, że coś w twoim życiu samo się odmieni.

Ale to nie koniec … w dzisiejszych czasach Internetu, gdzie każdy, kto potrafi włączyć komputer, może czuć się anonimowym krytykiem. Może nie, kiedy zaczynasz, ale im większy będzie twój sukces, tym większym stajesz się celem.

Oto kilka pomysłów, jak sobie z tym radzić:

  1. Zawsze chroń swoją pewność siebie. Jeśli ludzie źle na ciebie wpływają, postaraj się ich unikać. To może być trudne, jeśli to Twoja rodzina, ale musisz wyznaczyć granice. A jeśli to twoi przyjaciele, czas znaleźć nowych przyjaciół.
  2. Jeśli jesteś atakowany przez krytyków (którzy zazwyczaj nie mają doświadczenia lub ich życie jest pasmem porażek), najlepszą odpowiedzią jest zwykle ich ignorowanie. Nie odwiedzaj miejsc, w których przebywają. To takie proste. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie którzy ich słuchają, nie są Twoimi klientami ani potencjalnymi klientami.  To trochę jak test na inteligencję.  Ludzie, którzy są na tyle głupi, aby słuchać żółci i nienawiści, nie są wystarczająco inteligentni, by być twoimi klientami.Przeczytaj ponownie ten ostatni akapit … to ważne.
  3. Wykorzystuj hejterów jako motywację. Wielu przedsiębiorców i ludzi osiągających sukcesy, w dużej mierze motywuje pragnienie udowodnienia. Nie jest to najładniejsza emocja … ale myślę, że jeśli nas napędza…
  4. Pamiętaj … „najlepszą zemstą jest dobrze przeżyte życiem i twoje szczęście” … wychodź i twórz coraz więcej sukcesów w swojej firmie i swoim życiu. Twórz coraz więcej wartości dla swoich klientów i widzów … a z czasem nie będziesz nawet pamiętać, kim byli wątpiący i nienawidzący
  5. Przebaczaj. Mimo że chęć udowodnienia może w tym momencie dać Ci wspaniałe paliwo … to nie jest dobre, jako długoterminowe pożywienie dla twojej duszy. Pamiętaj, że ludzie próbujący cię krytykować, próbują po prostu uporać się ze swoimi lękami, wątpliwościami i niedoskonałościami. Wszyscy mamy takie same emocje w naszym życiu czasami … i mogą być prawdziwym ciężarem. Trochę empatii wyjdzie nam na zdrowie.

 

Nie możesz skopiować zawartości tej strony