Okazuje się, że nie ma limitu wieku, jeśli chodzi o bycie milionerem, a niektóre dzieci zarabiają miliony, zanim jeszcze będą mogły legalnie głosować 🙂 Są małymi właścicielami firm, twórcami, wynalazcami i przedsiębiorcami.

Wiele osób stwierdzi, że one miały szczęście, zdolnych lub bogatych rodziców, itp. I jest w tym trochę racji. Bo przecież 8-latek, nie otworzy nawet konta bankowego 🙂 bez pomocy rodziców. Jednak publikuję ten wpis z dedykacją dla rodziców. Nie chodzi o to, aby zrobić z dzieci maszynki do zarabiania pieniędzy, ale o to, aby zachęcać dzieci, do realizacji ich marzeń. Wspierać je w ich małych sukcesach. Bo sukces w każdej dziedzinie życia, to codzienne powtarzanie, tych samych czynności.

Te imponujące dzieciaki nauczyły się bardzo wiele we wczesnym etapie życia i bez kompleksów oraz zahamowań, codziennie robiły kolejne małe kroki, które, doprowadziły ich do tego, co osiągnęły. A dla mnie oznacza to tyle, że nawet od dzieci czy nastolatków, można się wiele nauczyć 🙂

Zobacz ośmioro dzieci, które zarobiły miliony lub więcej i czego można się nauczyć od ich sukcesu.

1. Evan z EvanTube

dzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochodZ pomocą swojego taty, ten 9 letni dziś chłopiec, założył swój własny kanał YouTube, zatytułowany EvanTube i zarabia co roku około 1,3 miliona dolarów. Nagrywa filmiki o zabawkach i mówi o rzeczach, które interesują inne dzieci w jego wieku. Jego fani rosną razem z nim 🙂 Na YouTube jest wielu nastoletnich milionerów, więc jeśli masz charyzmę, aby nagrywać własne filmy, to jest darmowa droga do tworzenia własnej marki. Niestety, wiele osób ma skłonności do kopiowania Evana.

2. Christian Owens

dzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-Wzorował się na twórcy Apple Steve Jobs i pierwszy milion zarobił w wieku 16 lat. Jako nastolatek dostał własny komputer i szybko nauczył się projektowania stron internetowych. W wieku 14 lat założył własną firmę projektową. Założyciel Mac Bundle Box. Zaoferował programistom i producentom proste i tanie pakiety programów dla klientów. Lekcja? Postępuj zgodnie ze swoimi pasjami, inspiruj się od swoich mentorów i znajdź sposób, aby dać ludziom to, czego chcą za mniejsze pieniądze.

3. Adam Hildreth
dzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-1

Mając zaledwie 14 lat razem z przyjaciółmi stworzył portal społecznościowy dla młodzieży – Dubit. Bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. W jego szesnaste urodziny miał w banku prawie 3,7 miliona dolarów. Następnie przeniósł się do Crisp, firmy zajmującej się oprogramowaniem, która pomaga chronić dzieci przed zagrożeniami w Internecie. To co zrobił, to znalazł sposób na innowację już istniejących rozwiązań.

4. Cameron Johnsondzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-2

Gdy miał 11 lat, rodzice poprosili go, aby pomógł im zaprojektować zaproszenia na sąsiedzką imprezę. Zaproszenia, które wykonał podbiły serca wszystkich gości i w niedalekiej przyszłości ludzie zaczęli mu płacić za wykonanie własnych zaproszeń i kart okolicznościowych. Mając 14 lat, założył „Cheers and Tears” a potem przeniósł się do reklamy online i rozwoju oprogramowania. Będąc w szkole średniej jego miesięczne dochody wynosiły około 400.000 dolarów. Lekcja? Wkładaj serce w to co robisz i nie bój się próbować nowych rzeczy (lub branż).

5. Geoff, Dave i Catherine Cookdzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-3

Dynamiczne rodzeństwo, którzy założyli „MyYearbook”, witrynę, która miała pomóc rówieśnikom, którzy przenieśli się do innych szkół. One same przeniosły się do nowej szkoły i chciały nawiązać nowe znajomości, więc możliwości online wydawały się idealnym miejscem na start. To było jeszcze przed popularnością Facebook. Lekcja? Czasem nepotyzm działa, a jeśli widzisz braki na rynku, możesz być jedynym, który ją wypełni.

6. Farrhad Acidwalladzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-4

Pomiędzy uczęszczaniem do szkoły w Bombaju w Indiach, ten 16-latek założył Rockstah Media, kompleksową agencję marketingową. Lekcja? Każdy ma do dyspozycji te same godziny w ciągu dnia, więc jeśli nawet ci z ograniczeniami (jak bycie dzieckiem) mogą rozwijać firmę.

7. Emil Motyckadzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-5

Zaczął od koszenia trawników gdy miał 10 lat, co przerodziło się (w 18 roku życia) w ogromne przedsiębiorstwo zajmujące się trawnikami i ogrodami Motycka Enterprises, LLC. Aby sprostać wszelkim wymaganiom nastolatka, pracował w każdej wolnej chwili i jak mówi: „Spałem średnio cztery godziny w nocy”. Ta ilość snu może nie jest najlepszą radą, ale wytrwałość i chęć zrobienia tego, co jest do wykonania, może z pewnością doprowadzić Cię do jego poziomu.

8. Ryan z „Ryan’s Barkery”dzieci-ktore-zarobily-milion-nowydochod-6

Jako dziecko w szkole podstawowej, zdobył 25.000 dolarów na rozwój swojej działalności z programu TV Shark Tank. Teraz Ryan ma 12 lat i jest młodym przedsiębiorcą i właścicielem firmy, produkującej ciasteczka dla psów. Lekcja? Znajdź własną niszę.

Podsumowanie

Czytając te historie, można dojść do wniosku, że inni to mają szczęście 🙂 Osobiście uważam, że szczęście sprzyja tym, którzy bardzo chcą, pracują i nie poddają się, gdy napotykają trudności. Ale to moja subiektywna opinia. A co ty o tym sądzisz?

Nie możesz skopiować zawartości tej strony